Současnost zelených střech ve světě

Díky tomu, že střechy jsou velice nápomocné životnímu prostředí, tak se staly velice oblíbené. Ozeleněné střech napomáhají celosvětově metropolím, které jsou zatíženy na přehřívání budov a tudíž celých měst. Přehřívání budov má za následek i dopravní zátěže a různé akumulace tepla na plochách, které jsou uměle vytvořeny. Těmito problémy nejvíce ve světě trpí především New York, Boston a Singapur.

V New Yorku jsou zelené střechy velice oblíbené, a tudíž i rozšířené, protože majitelé tzv. zelených objektů jsou zvýhodněni tzv. slevou na dani. Pro celou řadu výhod jsou uvedené přesné předpisy. V mnoha dalších městech jsou zelené střechy dány legislativně. Mezi tyto města spadá například Toronto či nedaleká Vídeň.

Uplatnění zelených střech přináší další rozvoj různých odvětví jako je stavebnictví, architektura, zahradnictví, ale i gastronomii. Například v Paříži byl vytvořen komplex dvou obytných domů, kde vznikla užitková plocha pro pěstování plodin. Plodiny, které se zde vypěstují se poté dodávají do restaurací, které jsou přímo v přízemí tohoto objektu.

Váš košík je prázdný!